1961.05.10 Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0

Z wikiLech.pl
Sezon 1961, I liga, 6. kolejka
10 maja 1961, środa, 17:15
Warszawa, Stadion Wojska Polskiego
5.000
Ryszard Banasiuk (Katowice)
2:0
(2:0)


Legia Warszawa Lech Poznań
Marceli Strzykalski 32'
Marceli Strzykalski 38'
1:0
2:0
Stanisław Fołtyn
Horst Mahseli
Marceli Strzykalski
Marian Kostaniak (46' Jacek Gmoch)
Jerzy Woźniak
Edmund Zientara
Lucjan Brychczy
Janusz Żmijewski
Tadeusz Błażejewski
Jan Boguszewski
Helmut Nowak
Marian Wilczyński
Bernard Bartoszak
Zygfryd Słoma
Andrzej Karbowiak
Henryk Pietrzak
Henryk Wróbel
Eugeniusz Gensler
Łucjan Gojny
Florian Wojciechowski
Jan Kaczmarek
Henryk Mikołajewski

trener:
Kazimierz Górski

trener:
Henryk Czapczyk




"Wojciechowski najlepszym zawodnikiem Lecha w meczu z Legią" -
Express Poznański
Wojciechowski najlepszym zawodnikiem Lecha w meczu z Legią

Zaledwie 6 tysięcy widzów oglądało spotkanie o mistrzostwo I ligi Legia Warszawa - Lech. Zwyciężyła Legia 2:0 (2:0). Gra była mało ciekawa, a okresami wręcz słaba. Wzmocniona obrona Lecha, w której najlepszym zawodnikiem był Wojciechowski, sprawiła napastnikom Legii tyle kłopotu, że mając szczególnie po przerwie ogromną przewagę, nie potrafili zdobyć bramki. Dwie zdobyte przez Strzykalskiego bramki zostały uzyskane z rzutów wolnych. Nie bez winy, szczególnie przy pierwszej był Wilczyński. W Legii na wyróżnienie zasłużył jedynie Gmoch, a w Lechu Wojciechowski, nieźle grali też obaj obrońcy.
Źródło: Express Poznański, nr 110 z 11 maja 1961 [1]
***



Pisali w Przegląd Sportowy 1961.05.11

Przegląd Sportowy. 1961 nr 72=3751 (11 V)

W Warszawie nie udał się Gojnemu desant. "Poznańska lokomotywa" pod semaforom. LEGIA-LECH 2:0 Strzykalski strzelcem obu bramek.

Strona 3 [[2]]