1961.05.10 Legia Warszawa - Lech Poznań 2:0
| Sezon 1961, I liga, 6. kolejka | ||
| 2:0 (2:0) |
||
| Legia Warszawa | Lech Poznań | |
| Marceli Strzykalski 32' Marceli Strzykalski 38' |
1:0 2:0 |
|
| Stanisław Fołtyn Horst Mahseli Marceli Strzykalski Marian Kostaniak Jerzy Woźniak Edmund Zientara Lucjan Brychczy Janusz Żmijewski Tadeusz Błażejewski Jan Boguszewski Helmut Nowak |
Marian Wilczyński Bernard Bartoszak Zygfryd Słoma Andrzej Karbowiak Henryk Pietrzak Henryk Wróbel Eugeniusz Gensler Łucjan Gojny Florian Wojciechowski Jan Kaczmarek Henryk Mikołajewski | |
trener: Kazimierz Górski |
trener: Henryk Czapczyk | |
Express Poznański
Wojciechowski najlepszym zawodnikiem Lecha w meczu z Legią
“
Zaledwie 6 tysięcy widzów oglądało spotkanie o mistrzostwo I ligi Legia Warszawa - Lech. Zwyciężyła Legia 2:0 (2:0). Gra była mało ciekawa, a okresami wręcz słaba. Wzmocniona obrona Lecha, w której najlepszym zawodnikiem był Wojciechowski, sprawiła napastnikom Legii tyle kłopotu, że mając szczególnie po przerwie ogromną przewagę, nie potrafili zdobyć bramki. Dwie zdobyte przez Strzykalskiego bramki zostały uzyskane z rzutów wolnych. Nie bez winy, szczególnie przy pierwszej był Wilczyński. W Legii na wyróżnienie zasłużył jedynie Gmoch, a w Lechu Wojciechowski, nieźle grali też obaj obrońcy.”
Źródło: Express Poznański, nr 110 z 11 maja 1961 [1]
Pisali w Przegląd Sportowy 1961.05.11
Przegląd Sportowy. 1961 nr 72=3751 (11 V)
W Warszawie nie udał się Gojnemu desant. "Poznańska lokomotywa" pod semaforom. LEGIA-LECH 2:0 Strzykalski strzelcem obu bramek.
Strona 3 [[2]]

